Naime, Tierno tvrdi kako je odeća koju isprobavamo u buticima daleko prljavija nego što mnogi od nas mogu i da pretpostave. U intervjuu za Huffington Post potvrdio je da se na odeći koja se nalazi na vešalicama može pronaći velika količina fekalnih klica, norovirusa i bakterija, uključujući streptokoke i stafilokoke.

"Nije to pet ili šest ljudi... to su desetine i desetine ljudi, a odeća stoji tamo nedeljama i mesecima", rekao je Tierno.

"Klice se većinom šire kroz kožu, disajnim kanalom i anusom, a čak i dodirivanje odeće predstavlja rizik", nastavio je on.

Takođe, mnogi komadi garderobe se tretiraju hemijskim sredstvima i bojama koje i same mogu iritirati kožu, a upravo je to još jedan od razloga zbog kojih bi trebalo da operete robu pre nego što je obučete i nosite. 

Sličnog je razmišljanja i Donald Belsito, profesor dermatologije sa Univerziteta u Kolumbiji, koji je za Wall Street Journal rekao da neoprana odeća omogućava širenje gljivica i zaraznih bolesti. Za kraj su se s obojicom naučnika složili i sami radnici u buticima.

"Mnogo ljudi čim dođe u svoj dom odmah stavljaju novu odeću na sebe. To što ima etiketu ne znači da to niko pre nije nosio. Stvarno bi trebalo oprati garderobu nakon kupovine jer nikada ne znate gde je sve bila", zaključili su naučnici.

malisaveti